БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Сучасне життя неможливе без інтернету. Ми використовуємо доступ до мережі для пошуку, публікації та обробки інформації. Переваги використання інтернету очевидні. Як будь-яка складна інфраструктура, інтернет містить багато небезпек, нехтування якими може призвести не просто до втрати спокою, але й істотних грошових коштів. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її «темні» сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе й своїх менш «просунутих» близьких і друзів.
Джерела небезпеки:
• Комп'ютерні віруси та троянські програми.
Трояни і віруси можуть бути приховані в безкоштовних, доступних для скачування з інтернету програмах або на піратських дисках.
• Мережеві атаки.
Мережева атака на ваш комп'ютер - це спроба знайти вразливі місця в його операційній системі й програмах, які можуть бути використані зловмисником для різних цілей, наприклад:
○ виведення вашого комп’ютера з ладу;
○ відключення його від інтернету (у випадку, якщо комп’ютер є сервером, що надає якийсь корисний інтернет-сервіс клієнтам, це може спричинити за собою репутаційні й фінансові втрати, якщо він не зможе надавати ці послуги)
○ запуск на вашому комп'ютері шкідливої програми;
○ крадіжка ваших даних;
○ блокування ваших даних з метою здирництва;
○ додавання вашого комп'ютера під шкідливий бот-нет.
І це далеко не повний перелік цілей зловмисників.
• Соціальнв інженерія.
Методу заснованому на психологічних прийомах, який існує та ефективно використовується з самого початку розвитку комп'ютерних мереж, не загрожує зникнення. Він не пов'язаний безпосередньо з комп'ютерами: перші соціальні інженери взагалі займалися зломом телефонних мереж.
• Фішингові сайти та розсилки.
Шахрайські сайти та листи електронної пошти, своїм дизайном і змістом мімікрують під відомі організації, що користуються авторитетом і довірою
• "Соціальний ексгібіціонізм"
10 правил безпечного користування Інтернетом
1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.
2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела інформації.
3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів та знайомих в Інтернет.
4. Не ховайтесь за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.
5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
6. Не оширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.
7. Переконайтесь, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх осіб (перевірте налащтування безпеки).
8. Додавайте "удрузі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.
9. Вашими друзями слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтесь сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.
10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленими в e-mail-повідомленнях - безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.