top of page

Визволення України від німецько-фашистських загарбників

28 жовтня, відзначають День визволення України від фашистських загарбників. Своїм екскурсом ми хочемо ознайомити та нагадати пам’ятні місця м.Суми присвячені захисникам України в часи Великої Вітчизняної війни.

Меморіальна дошка встановлена на честь Катерини Зеленко, яка в часи Великої Вітчизняної війни, була першою серед жінок-льотчиць в повітряному бою у небі Сумщини здійснила таран фашистського літака. Також вулиця носить назву К. Зеленко.

Меморіальна дошка на честь загону генерала Чеснова, до якого входили курсанти та командири Сумського артилерійського училища. Також вулиця носить назву Загону ген. Чеснова.

Парк культури та відпочинку в м. Суми названий в честь Івана Микитовича Кожедуба — радянського військовика українського походження, льотчика-винищувача, найрезультативнішого аса в авіації Антигітлерівської коаліції за весь час Другої світової війни. На його рахунку 64 повітряні перемоги. Тричі Герой Радянського Союзу (4.02.1944, 19.08.1944, 18.08.1945).

Пам’ятник споруджено до 50-річчя визволення м. Суми від німецько-фашистських загарбників, на честь воїнів 167, 232, 340 Сумсько-Київських стрілецьких дивізій, 38 армії та 491 Київського стрілецького окремого мінометного полку. В м. Суми, також, одна з вулиць названа в честь Сумсько-Київської дивізії (скорочено СКД).

Супрун Степан Павлович – рядянський військовий льотчик-винищувач, перший двічі герой Радянського Союзу. Нагороджений медаллю «Золота зірка». В місті Суми споруджено бронзовий бюст за зразкове виконання бойових завдань на фронті в боротьбі з німецьким фашизмом.

Доватор Лев Михайлович – радянський військовик часів Другої світової війни, генерал-майор. Герой Радянського Союзу. У серпні 1941 року очолив окрему кавалерійську групу, створену з декількох кавалерійських полків. Під його командуванням з 14 серпня по 2 вересня велике кавалерійське з'єднання вперше здійснило рейд у ворожий тил, порушуючи його комунікації, знищуючи штаби, транспорт, склади і живу силу супротивника. В м.Суми на честь генерала Доватора названо школу №5 також одна з вулиць носить його ім’я.

Рибалко Павло Семенович — радянський військовий діяч, маршал танкових військ (1945); у Другій світовій війні командувач танкового корпусу і армії, з 1947 — командувач танковими та механізованими арміями. Двічі Герой Радянського Союзу (1943, 1945). Одна з вулиць м.Суми носить ім’я П. Рибалко.

В бібліотеці КЗ СОР «Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю «Барса» було створено тематичну виставку до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників та розроблено вікторину для учнів "Визволення Сум від німецько-фашистських загарбників", переможців буде визначено та нагороджено.

Отже, вшануємо пам’ять воїнів-захисників, що віддали своє життя за Україну та за наше місто. Немає в Україні такої сім’ї, де був би не пам’ятний свій герой. «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»!

Comments


bottom of page