top of page

Хелловін 2021

Перші згадки про Хелловін датуються XVI століттям. Його прообразом стало язичницьке свято Самайн, яке відзначалося кельтами та асоціювалося зі смертю, потойбіччям та надприродними силами. Традиція Самайна розпочалась тільки у XIX-XX сторіччі, хоча заснований День усіх святих був ще у IX сторіччі указом папи Римського Боніфація ІV.

Вважається, що вночі на 31 жовтня духи повертаються з потойбіччя. Окрім того, з Хелловіном пов'язана і легенда про коваля на ім'я Джек. Він зміг двічі обдурити диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу, однак після смерті коваль і до раю не зміг потрапити. Свій шлях Джек висвітлює шматочком вугілля, а щоб він не загас — ховає його в гарбуз, який також став символом Хелловіну.

В Україні Хелловін щороку набуває більшої популярності. Одночасно з ним згадується і його слов'янський аналог, який також відзначався з 31 жовтня на 1 листопада — Велесова ніч. У цей день було прийнято згадувати хороші речі про своїх померлих родичів, ставити свічку, аби їх душа знайшла дорогу додому та залишати на вулиці чи на підвіконні частування для потойбічних гостей.

А для учнів нашого ліцею – це просто привід повеселитися і зробити своїми руками цікаві сувеніри.



Comments


bottom of page