Хелловін 2021
Перші згадки про Хелловін датуються XVI століттям. Його прообразом стало язичницьке свято Самайн, яке відзначалося кельтами та асоціювалося зі смертю, потойбіччям та надприродними силами. Традиція Самайна розпочалась тільки у XIX-XX сторіччі, хоча заснований День усіх святих був ще у IX сторіччі указом папи Римського Боніфація ІV.
Вважається, що вночі на 31 жовтня духи повертаються з потойбіччя. Окрім того, з Хелловіном пов'язана і легенда про коваля на ім'я Джек. Він зміг двічі обдурити диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу, однак після смерті коваль і до раю не зміг потрапити. Свій шлях Джек висвітлює шматочком вугілля, а щоб він не загас — ховає його в гарбуз, який також став символом Хелловіну.
В Україні Хелловін щороку набуває більшої популярності. Одночасно з ним згадується і його слов'янський аналог, який також відзначався з 31 жовтня на 1 листопада — Велесова ніч. У цей день було прийнято згадувати хороші речі про своїх померлих родичів, ставити свічку, аби їх душа знайшла дорогу додому та залишати на вулиці чи на підвіконні частування для потойбічних гостей.
А для учнів нашого ліцею – це просто привід повеселитися і зробити своїми руками цікаві сувеніри.
Comments